Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Cud nowego życia

Bóg jest w stanie dotknąć swoją ręką życia człowieka i całkowicie  je przemienić. Pragnie, abyśmy w tym procesie byli jego współpracownikami.

Lonnie Melashenko i Connie Jeffrey ze stacji radiowej Voice of Prophecy przeprowadzają wywiad z Kurtem Johnsonem tuż po jego powrocie z podróży misyjnej do Indii.

Lonnie: Jeden z naszych współpracowników, który nie często może słuchać naszych programów jest dzisiaj z nami. Kurt nie tylko prowadzi szkołę biblijną, ale jest także jednym z naszych ewangelistów. Uwielbiamy kiedy powraca ze swoich podróży i opowiada historie o tym jak Bóg działa w życiu ludzi. Kurt, opowiedz nam dzisiaj o tym co się wydarzyło ostatnio.

Kurt: Zrobię to z przyjemnością. Kiedy Jezus powiedział, że mamy iść na cały świat głosić ewangelię każdemu stworzeniu powiedział również, że znaki i cuda będą towarzyszyły jego pracownikom. Mówił o faktycznym zjawisku kiedy dodał: „W moim imieniu będą wyganiać demony”.

Niedawno byłem w Indiach. Gdy skończyłem kazanie poświęcone osobie Jezusa Chrystusa  podeszła do mnie grupa ludzi, która uklękła oczekując że pomodlę się za nimi. Znajdowała się tam młoda kobieta w wieku ok. 20 lat, która od piątego roku życia była opanowana przez demona. W trakcie modlitwy, gdy trzymaliśmy na niej swoje ręce, demon zaczął manifestować swoją obecność. Przez 1,5 godziny leżała na ziemi niemalże bez świadomości, a gdy ją odzyskiwała nie była sobą. Bił od niej cynizm. Była to ciężka walka.

Lonnie: To brzmi jak jedna z historii opisanych w ewangeliach.

Kurt: Dokładnie. Czegoś takiego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Po 1,5 godziny demon z niej wyszedł i została uwolniona. Jednak podczas kolejnego tygodnia, gdy przychodziła na spotkania szatan w dalszym ciągu próbował ją dręczyć. W piątek rano wypełniliśmy wodą basen i ta młoda kobieta została w nim ochrzczona.

Connie: Amen.

Kurt: I stała się nowym stworzeniem w Chrystusie?

Lonnie: To był prawdziwy cud.

Connie: Niewiarygodne.

Kurt: To było fascynujące. Wziąłem moją Biblię i dałem tej kobiecie prosząc, aby przeczytała pewien werset. Wciąż mam przed oczyma wyraz jej twarzy, twarzy osoby, której życie zostało przemienione przez Jezusa. Przeczytała wówczas te słowa: „Kto ma Syna ten ma życie. Kto nie ma Syna ten nie ma życia.” W jej oczach widziałem, że jest osobą, która ma nowe życie w Jezusie Chrystusie.

Connie: Amen.

Kurt: To było cudowne doświadczenie.

 

Kurt Johnson jest dyrektorem Korespondencyjnej Szkoły Biblijnej przy Voice of Prophesy

Lonnie Melashenko była dyrektorem Voice of Prophecy do roku 2008

One comment on “Cud nowego życia

  1. Piotr
    03/06/2011

    To piękne, gdy takie świadectwa są wygłaszane publicznie. Kiedy będzie ich więcej, może w końcu przestaniemy wierzyć w bajki, że Boskie uwolnienie, uzdrowienie, namaszczenie działało dawno temu, a dziś mamy rozum i umiejętności, by się leczyć w koszernych klinikach. Sam czuję się związany takim przesądem. Dobrze, że Bóg się nie poddaje i ciągle nade mną pracuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 03/06/2011 by in Doświadczanie Boga.
%d blogerów lubi to: