Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Bóg zna twój numer telefonu

Czy jesteś gotowy, aby Bóg przez ciebie dokonywał cudów?

Pewnego dnia modliłem się, gdy nagle w moich myślach wyświetlił się numer telefonu. Zlekceważyłem go jako przejaw bujnej wyobraźni. On jednak powracał. W końcu zapisałem go, a potem zacząłem się modlić.

Ten numer niepokoił mnie przez całe przedpołudnie. Sprawdziłem całą swoją książeczkę z adresami, ale takiego numeru w niej nie znalazłem. W końcu zdecydowałem tam zadzwonić planująć, że ewentualnie powiem: „Przepraszam, to pomyłka”.

Wybrałem numer:

–       Tutaj Michalina, słucham.

Ach! To ona! Dwa lata temu mieliśmy długą rozmowę na schodach biblioteki uniwersyteckiej. Stawiała wtedy ważne pytania, niemal strzelała nimi, a wszystkie dotyczyły chrześcijaństwa. Zaprosiła mnie potem do domu, gdzie długo rozmawialiśmy. Była jednak bardzo sceptyczna i zdystansowana w stosunku do kościoła w związku z jej minionymi doświadczeniami. Nie wyglądała na osobę wierzącą.

Zaczęliśmy rozmawiać:

–       Co u ciebie słychać?

–       Ja umieram. A u ciebie?

–       Co ty mówisz? Nie żartuj sobie? – zareagowałem zszokowany. Miała przecież dopiero 23 lata.

–       Mówię prawdę. Dopadła mnie jakaś dziwna choroba. Dobrze, że dzwonisz, bo chciałam porozmawiać z jakąś wierzącą osobą.

–       Wpadnę do ciebie. – obiecałem.

–       Podam ci mój nowy adres, bo przeprowadziłam się. A tak w ogóle to skąd wziąłeś mój numer telefonu?

–    Bóg zna twój numer telefonu. – odrzekłem bez zastanowienia.

Kilka tygodni później Michalina zmarła. Była już jednak chrześcijanką ufającą obietnicy zmartwychwstania podczas powrotu Jezusa.

A kogo Bóg ratuje dzisiaj? Czy nie chcesz się do Niego przyłączyć? W Biblii czytamy:

„Zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ten także dokonywać będzie uczynków, które Ja czynię, i większe nad te czynić będzie; bo Ja idę do Ojca” J 14,12.

„Jeśli więc mogę się chlubić, to tylko w Chrystusie Jezusie z powodu spraw odnoszących się do Boga. Nie odważę się jednak wspominać niczego poza tym, czego dokonał przeze mnie Chrystus w doprowadzeniu pogan do posłuszeństwa [wierze] słowem, czynem, mocą znaków i cudów, mocą Ducha Świętego. Oto od Jerozolimy i na całym obszarze aż po Illirię dopełniłem [obwieszczenia] Ewangelii Chrystusa.

A poczytywałem sobie za punkt honoru głosić Ewangelię jedynie tam, gdzie imię Chrystusa było jeszcze nie znane, by nie budować na fundamencie położonym przez kogo innego” Rz 15,17.20 (BT)

„ jakże my unikniemy /kary/, jeśli nie będziemy się troszczyć o tak wielkie zbawienie? Było ono głoszone na początku przez Pana, a umocnione u nas przez tych, którzy je słyszeli. Bóg zaś uwierzytelnił je cudami, znakami przedziwnymi, różnorakimi mocami i udzielaniem Ducha Świętego według swej woli.” Hbr 2,3.4(BT)

Czyż Bóg w dalszym ciągu nie działa w ten sam sposób?

Opr. Roman Chalupka, GA 3/2007

One comment on “Bóg zna twój numer telefonu

  1. Kamilka
    14/06/2011

    Uwielbiam takie historie 🙂 To dobry pokarm!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 05/06/2011 by in Doświadczanie Boga.
%d blogerów lubi to: