Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Poznawanie woli Bożej

Wiele osób prosi mnie, abym modlił się dla nich o większe zrozumienie tego co jest napisane w Piśmie Świętym. Modlitwa za ludźmi zawsze jest przywilejem, ale niewiele osób rozumie w jaki sposób Boża wola jest objawiana.
Jednym z największych przywilejów w życiu jest wyraźne usłyszenie głosu Boga. Jest to wymarzone duchowo doświadczenie. Wiąże się ono jednak z pewnym kosztem.

Poniżej znajduje się lista praktycznych wskazówek dla osób, które jeszcze bardziej pragną poznać Bożą wolę.

1. Bądź jak dziecko. Prostota i pokora serca pomaga w usłyszeniu Bożego głosu. Pragnienie, aby być duchowo głębokim donikąd nie prowadzi. Po latach studiów wielu odkrywa że proste nauczanie często jest najgłębsze. „W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom.” (Mt 11,25)

2. Bądź posłuszny temu co już wiesz. Jezus nauczał swoich naśladowców: „Jeśli kto chce pełnić wolę jego, ten pozna, czy ta nauka jest z Boga, czy też Ja sam mówię od siebie.”(J 7,17) „Jeśli kto chce. . .pozna”- poznanie otrzymuje ten, kto jest skłonny czynić wolę Bożą. Gotowość do posłuszeństwa przyciąga objawienie, gdyż Bóg jest zdolnym szafarzem, który inwestuje swoje skarby w urodzajny grunt czyli poddane serce.

3. Naucz się biblijnej sztuki „medytacji”. „Rozważam w nocy w sercu. Rozmyślam i duch mój docieka.” (Psalm 77,6) Biblijna medytacja to dociekanie. Podczas gdy religie wschodu uczą, że celem medytacji jest opróżnienie umysłu to Biblia uczy, abyśmy nasz umysł napełniali Słowem Bożym. Medytacja związana jest z cichym sercem i otwartym umysłem. Rozmyślajmy nad Słowem Boga z dziecięcą dociekliwością.

4. Żyj w wierze. Życie w wierze i wypełnianie powierzonego mi zadania prowadzi do tego, że staję się gotowy do przyjęcia więcej tego co Bóg ma dla mnie. „W których bóg świata tego zaślepił umysły, niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.”(2 Kor 4,4) Zauważcie, że światło ewangelii przychodzi do osoby, która wierzy. Objawienie przychodzi do tego, kto wydaje owoce wiary! Żyj ze świadomością, że Bóg już Ci powierzył swoje tajemnice (Mt 13,11) i proś zgodnie z nimi. Następnie dziękuj Mu za to co ci daje.

5. Zabiegaj o mądrość. Mądrość stwarza warunki do tego, aby można było coś wybudować. Mądrość jest podstawowym pojęciem dotyczącym Boga i Jego królestwa. Właściwy stan serca przyciąga Budowniczego i otwiera drzwi, aby mógł On przyjść i pokierować budową. „Lecz dla roztropnego poznanie jest rzeczą łatwą.”(Prz 14,6) Bóg w swojej mądrości daje głębszy wgląd w swoje sprawy tym, którzy mają solidne fundamenty, a gdy Boże objawienie pojawia się mądre serce ma „odpowiednią przegródkę” na jego umiejscowienie i zastosowanie. Nie idzie ono na marne. Nie jest jak ziarno upuszczone na jałową ziemię.

6. Oddawaj swoje noce Bogu. Staram się kończyć każdy dzień z sercem napełnionym miłością i skierowanym ku Duchowi Świętemu. To jest dobre przygotowanie do snu. Księga Pieśni nad Pieśniami obrazuje to w poetycki sposób „Ja śpię, lecz serce me czuwa.” (Pieśń nad Pieśniami 5,2) Bóg lubi odwiedzać nas w nocy i dawać nam wskazówki, które ciężko byłoby nam przyjąć w ciągu dnia. (Hi 33,15-16) Potrzeba oddawania Bogu noce wypływa naturalnie z serca dziecka, które wie, że na objawienie nie można zasłużyć. Proś Go, aby przemawiał do ciebie w nocy poprzez wizje i sny, a jeżeli je otrzymasz zapisz je i poproś o zrozumienie.

7. Rozdawaj to co już otrzymałeś. Głodne osoby mogą wiele „wyciągnąć” od ciebie, gdy dzielisz się Słowem Bożym. Ciągłe dawania to pewny sposób na to, aby otrzymać jeszcze więcej. Kiedy jesteśmy w momencie, gdy usługiwanie przerasta nasze umiejętności, możemy dowiedzieć się ile Bóg nocami wkłada do naszych serc. Z ich głębokich zakamarków wyciąga wówczas treści, które nie stały się jeszcze częścią naszej świadomości. (Prz 20,5)

8. Bądź przyjacielem Boga. Bóg dzieli się swoimi tajemnicami ze swoimi przyjaciółmi. „Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, bo wszystko, co usłyszałem od Ojca mego, oznajmiłem wam.”(J 15,15) Mówi swoim przyjaciołom o wszystkim. Nie tylko chce się wszystkim z nimi podzielić, ale też nas zachęca też, abyśmy prosili Go o wszystko. Wiedz jednak, że usłyszysz więcej, niż będziesz w stanie podzielić się z innymi. Słuchaj wszystkiego co On ci mówi, ale przekazuj dalej tylko to co On pozwala ci mówić. Niektóre sprawy zostają objawione tylko z tego powodu, że jesteśmy Jego przyjaciółmi i nie powinny wychodzić dalej.

Bill Johnson

Bill Johnson jest pastorem prężnego kościoła „Bethel” w Kalifornii. Uznawany jest za jednego z najlepszych nauczycieli Biblii na świecie. W języku polskim dostępne są jego trzy książki: „Kiedy niebo nawiedza ziemię”, „Królewski styl”, „Więcej nieba”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 11/09/2011 by in Tak warto żyć.
%d blogerów lubi to: