Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

On leczy wszystkie choroby twoje cz.5

Uzdrowienie przez słowo

„Posłał słowo swoje, aby ich uleczyć i wyratować ich od zagłady.” (Ps. 107,20)

Jezus jest Słowem i Bogiem jest Słowo, ale póki Słowo nie stanie się ciałem dla ciebie i w tobie, Bóg nie uzdrowi. Na czym to polega? Możesz poznać Biblię na pamięć i istnieją tacy, którzy ją znają, ale nic ci to nie da, dopóki tekst słowa nie stanie się dla ciebie objawieniem i z poziomu intelektu nie przeniknie do poziomu serca. Gdy ten proces się dokona, dopiero wtedy Słowo zamieszka w tobie, a nazywa się to nowonarodzeniem. Wtedy będziesz w Słowie, a Słowo w tobie. Stare przeminęło, a oto wszystko stało się nowe. Dopiero teraz Słowo będzie w tobie skuteczne, aby cię uleczyć i wyratować od zagłady.

Jedną z najcenniejszych rzeczy w Biblii są Boże obietnice. Piotr mówi, że zostały nam one darowane, abyśmy przez nie stali się uczestnikami boskiej natury. W jaki sposób można przyjąć obietnicę, tak by się urzeczywistniła? Przez wiarę. W co? W Słowo. Wyobraź sobie takie doświadczenie, gdy nagle sam Jezus osobiście staje w twojej sypialni. Czy to co wtedy by ci powiedział byłoby dla ciebie wiarygodne? Czy uwierzyłbyś w to co by ci obiecał? Zapewne tak. Wiesz dlaczego nie miałeś jaszcze takiego spotkania? Bo nie jest ci ono potrzebne. Jezus nie obiecałby ci nic innego niż to co obiecuje ci Jego Słowo.

Dlaczego obietnice są takie cenne? Mają one wartość przelanej na krzyżu krwi, a ponieważ była to krew Chrystusa jest to gwarancją, że się wypełnią. Musimy zatem czytać Biblię w takiej formie, jak gdyby Jezus stał tuż przy nas. On nie powiedziałby nic innego od tego co jest napisane w Biblii. Dopóki nie zaczniemy czytać Słowa jako wypowiedzianego do nas osobiście, nic się nie wydarzy, ponieważ wszystko w naszym życiu dzieje się przez wiarę.

Bóg odpuszcza nam nasze winy przez wiarę. Wiarę w co? W Jezusa, a ścisłej w skuteczność Jego ofiary i przelanej krwi. Jest to jedyna droga do uwolnienia ze wszystkich grzechów. Pójdźmy jednak dalej. Jezus może uzdrowić wszystkie nasze choroby. Jak można je przyjąć? Też przez wiarę! Wiarę w skuteczność Jego ofiary i przelanej krwi. Twoje uzdrowienie odbywa się na tej samej zasadzie co odpuszczenie win. Jezus na krzyżu odpuścił ci wszystkie twoje grzechy i uleczył wszystkie twoje choroby. „On odpuszcza wszystkie winy twoje, Leczy wszystkie choroby twoje.” Ps 103,3

Dbaj o siebie

Na koniec krótko o Bożym stosunku do zdrowia, czyli o właściwym odżywianiu i szacunku do własnego organizmu. Jest to ważna sprawa ponieważ nie możemy zaniedbać różnych obszarów swojego życia, a potem wołać: „Boże ratuj!” Bóg pragnie twojego zdrowia bardziej niż ty sam, ale nie da się też z siebie naśmiewać, ponieważ „co człowiek sieje to też i żąć będzie”. W wielu miejscach w Biblii, w Starym i Nowym Testamencie Bóg ogłasza zasady zdrowego żywienia i właściwego utrzymania w zdrowiu trzech sfer życia, a więc ducha, duszy i ciała. Czy wiesz, że Biblia więcej mówi o życiu na ziemi niż o życiu w niebie? O życiu w sześciu dniach niż o życiu w siódmym dniu? A wiesz dlaczego? Bo kiedy już tam będziesz, nie będziesz potrzebował Biblii, wiary, nadziei, proroctw i innych duchowych pomocy. Dane są one nam tutaj i teraz, abyśmy poznali Bożą wolę dotyczącą Bożego planu na zbawienie i uzdrowienie człowieka. Weź teraz Słowo Boże w ręce i zacznij je czytać w nowy sposób, w sposób w jaki do tej pory nie czytałeś. Umieść SIEBIE w każdej Bożej obietnicy, a JEZUSA w swoim sercu. Zobaczysz, że to zadziała.

Opracowanie Krzysztofa Waszczuka na podstawie wykładu Adama Piątkowskiego

One comment on “On leczy wszystkie choroby twoje cz.5

 1. Dorota89
  01/05/2014

  Przepiękna seria tekstów. Przeczytałam je wszystkie, przymnożyły mi wiary jakiej do tej pory mi brakowało.
  Pan Bóg uleczył mnie z dwóch nieuleczalnych chorób. Kiedy? Kiedy nie czytałam książek „jak Bóg uzdrawia” i setek artykułów. Po prostu wierzyłam, że mnie uzdrowi. Każde zachwianie wiary natychmiast bombardowałam modlitwą.
  Teraz proszę o uzdrowienie z trzeciej, najgorszej choroby, nieuleczalnej i prowadzącej do inwalidztwa. Wiem za dużo.. to prowadzi do „blokad”.

  Sposób na uzdrowienie? Modlitwa i seria Waszych artykułów, dla dodania wiary.
  Bardzo dziękuję!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 17/12/2011 by in Tak warto żyć.
%d blogerów lubi to: