Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Jadłodajnia ostatniej szansy

Pięcioro ludzi, nie mających nic ze sobą wspólnego, z powodu zamkniętej drogi i szalejącej burzy zostaje zmuszonych do przeczekania nawałnicy w przydrożnej jadłodajni. Jej właścicielem jest niezwykły człowiek, który serwuje jedynie wodę i chleb. Po tej wizycie życie podróżnych ulega przemianie.

13 comments on “Jadłodajnia ostatniej szansy

 1. Gosia
  07/03/2013

  Czy oryginalny tytuł tego filmu to właśnie Jadłodajnia ostatniej szansy? Czy jest to tytuł tylko tego postu? Niestety filmik na youtube już nie jest dostępny, a chcę sobie go odszukać na własną rękę. Będę wdzięczna za info 🙂

 2. Staszek
  07/05/2012

  Bardzo piękny, wzruszający i pouczający film. Polecam go każdemu, gdyż wielu ludzi nie wie po co żyje – ten film daje odpowiedź. Kimkolwiek jesteś – nie przegap okazji by poświęcić swoje życie Bogu.

 3. Wiesiek
  03/04/2012

  Właśnie obejrzałem ten film-rewelacja, proste i jasne przesłanie-klimat jak w „Chacie” . Wzruszyłem się i nagle uświadomiłem sobie,że Bóg prowadzi mnie ku sobie i dlatego nie muszę już dłużej nieść swoich ciężarów, mogę się zdać na Niego i zaufać całym sercem, cała duszą , całym sobą. Amen!

 4. Sylwia
  03/04/2012

  Film zawiera głębokie treści które gdy trafią na podatny grunt wydadzą bardzo dobry owoc wiary,nadziei,miłości,czystości i radości.Każdy by chciał mieć tak dobrego ojca jak Jezus.Każdy chciałby choć przez chwilę znaleść się w jadłodajni Ostatniej Szansy,by przedyskutować z Synem Bożym swoje sprawy.Każdy kto ma Boga w sercu.Szczególnie ciekawie jest przedstawiona kwestia wolności do której powołał nas Pan.Każdy wybiera.Niebo albo piekło.Nic na siłę.Miło było patrzeć na ducha służby który zawsze towarzyszy Zbawicielowi.Jego dobroć,pokora i stanowczość pociąga swą doskonałością.

 5. Michal
  08/03/2012
  • Piotr
   21/03/2012

   Dziękuję za link do filmu, choć to tylko film to jednak trafił do mojego serca.
   Bóg musi być niezwykły jednak natura grzechu jest również niezwykła i to ona nam przesłania Jezusa, dlaczego? Dlatego, że Bóg ma dla każdego z nas przygotowaną drogę. Dość mocno pokazane jest (w filmie), że jednemu człowiekowi nie jest dane dostąpić królestwa Bożego, pytanie czy to też plan Boski?? Jezus jest dżentelmenem a zarazem wszechmogący. Ukazana również jest miłość boska jak i ludzka. Jezus sam mówi kocham was nie tak jak wy siebie kochacie. Wzmianka o piekle jest tylko taka, że to miejsce cierpienia. Jednak ten film wywołał we mnie poruszenie ponieważ klika lat temu mój przyjaciel odebrał sobie życie dzień po spotkaniu ze mną był chory na schizofrenię, poczucie winy jakie mnie ogarnęło jest nie do opisania. Był bardzo przystojny podobał się kobietom bardzo. Kiedyś w pełni dowiem się dlaczego tak się stało. Dziś jestem na etapie, że gdyby nie Bóg zrobiłbym to samo co on.
   Pozdrawiam
   32-letni Piotr

 6. Kasia
  02/03/2012

  Szkoda, że usunęliście ten film.
  Właśnie chciałam sobie wrócić do fragmentu, w którym Pan Jezus mówi, że babcia bogatego restauratora sprawiała mu wiele radości……..
  Pierwszy raz dotarło do mnie, że Pan Jezus ma nie tylko kłopot ze mną, ale może mieć także radość – niesamowita jest taka świadomość, że Bóg wszechświata patrzy na mnie i się cieszy 🙂

  • Facet na zmywaku
   03/03/2012

   To nie my usunęliśmy film. Znajdował się on na Youtube skąd wszystkie polskie wersje i angielskie nagle zniknęły. Najwyraźniej ma to związek z prawami autorskimi.

 7. Zbyszek ze wsi
  13/02/2012

  oglądałem go 2 razy. Nie widziałem już dawno tak prostego, ale tak trafiającego do serca filmu. Dla mnie bomba, poleciłem go wielu ludziom, płakali. Cieszę się, bo przesłanie jest proste, czytelne, a przekaz na poziomie emocji silny i bezpośredni. Film duchowy. Polecam, namawiam na ogladanie, zachęcam każdego. Jeśli szukasz Jezusa, tu Go spotkasz.

 8. K. Waszczuk.
  12/02/2012

  Czy chrześcijanie zaczną kiedyś robić dobre filmy? Żona usnęła a ja jakoś wytrwałem. Ale żeby komentarz mój się ukazał, to ogólnie spoko-luz.

 9. Piotr
  10/02/2012

  …oj, strasznie ckliwie zrealizowany film, gra aktorska żadna, dłużyzny miejscami przeraźliwe, zegar w przyczepie stoi (!), a w polskich napisach kupa błędów ortograficznych… ALE! pośród tych wszystkich zniechęcających okoliczności znajduje się kupa mocno dotykających zdań. trudno ten film obejrzeć w ogóle (bo jest „słaby” w porównaniu z kinem, do którego jesteśmy przyzwyczajeni), ALE jeśli się przemożemy i obejrzymy uczciwie, uważnie i potraktujemy jako z założenia wartościową lekturę, znajdziemy w nim coś, przez co serce znowu mocniej i szczerze, otwarcie zabije. polecam więc, na pewno nie będzie to zmarnowane 90 minut 🙂

  • Maciek
   10/02/2012

   To chyba z tego powodu przysypiałem :). Na szczęście budziłem się na fragmenty, które rozgrzewały moje serce i wynik był taki, że poszedłem spać tej nocy z radością, że ON jest i troszczy się o mnie. Polecam ten film.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 10/02/2012 by in Filmy, wykłady.
%d blogerów lubi to: