Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Ogień, który przemienia

„On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem” Mt  3,11.

Ogień jest wymieniony w Słowie Bożym ponad trzysta razy.  Jest on często symbolem Bożej obecności, oznaką Bożego sądu lub akceptacji. Aniołowie, słudzy Boga są porównywani do ognia. Jezus wracając po raz drugi na ten świat przyjdzie wśród ognia. Ogień jest symbolem Ducha Świętego. Biblijne historie pełne są opisów ognia, który spada na ofiarę.

Abraham wziął ze sobą ogień na górę Moria (Rdz 22,6). Paweł pomagał w roznieceniu ogniska na Malcie (Dz 28,2-3). Nadab i Abihu ofarowali inny ogień w świątyni (Kpł 10,1).

Są jednak również relacje o pewnym rodzaju ognia, który gdy się pojawia, to nic już potem nie jest takie same. Jest to ogień świętego Boga, Jego objawiona obecność i moc.

Wyszedł bowiem ogień od Pana i strawił na ołtarzu ofiarę całopalną i tłuszcz. A gdy to ujrzał cały lud, wydał radosny okrzyk i padł na twarz (Kpł 9,24). 

A gdy Salomon zakończył modlitwę, spadł ogień z niebios i strawił ofiarę całopalną i ofiary rzeźne, a chwała Pańska wypełniła świątynię.I nie mogli kapłani wejść do świątyni Pańskiej, gdyż chwała Pańska wypełniła świątynię Pańską. Wszyscy synowie izraelscy zaś, widząc ogień spadający i chwałę Pańską nad świątynią, przyklęknęli twarzą do ziemi na posadzce i oddali pokłon, wysławiając Pana, że jest dobry i że na wieki trwa łaska jego (2 Krn 7,1-3).

W obu przypadkach zanim ogień spadł poświęcono wiele pracy, przygotowań, zabiegów i ofiar. Jednakże dopiero, gdy czekano na Pana przed ołtarzem, ogień spadał a ludzie zaczynali wielbić, podejmować decyzje, zmieniać swoje życie.

Ogień który niesie przemiany spada na tych, którzy trwają przy ołtarzu modlitwy i poświęcenia. Nie ma żadnych podróbek ognia Bożego. „Inny ogień” ofiarowany przez Nadaba i Abihu był po prostu ludzkim wysiłkiem, próbą religijnego zachowania się, bez poszukiwania woli Bożej. Efektem tego typu niedbałości dla spraw duchowych jest śmierć!

Najważniejszą rzeczą, którą chrześcijanin ma robić jest czekanie przy ołtarzu w modlitwie, aż Boży ogień, manifestacja Jego obecności, świętości, przyjdzie w pełni swojej mocy. Kiedy to zrobimy, On przyjdzie, a wtedy ludzie ujrzą Go i oddadzą pokłon wysławiając Pana, „że jest dobry i że na wieki trwa łaska jego”.

Jako królewskie kapłaństwo nowotestamentalnego kościoła musimy być świadomi naszych obowiązków, naszej odpowiedzialności wobec Bożego ołtarza.

„A ogień będzie płonął na ołtarzu i nie wygaśnie. Kapłan zapalać będzie na nim drwa każdego rana i ułoży na nim ofiarę całopalną, i spali przy niej tłuszcze ofiar pojednania. Ogień będzie stale płonął na ołtarzu i nie wygaśnie”  (Kpł Moj 6,12-13).

Modlitwa musi być na pierwszym miejscu, przed głoszeniem, przed stadium Biblii, przed lekturą, przed organizowaniem, planowaniem, śpiewaniem czy pracą dla innych. Paweł pisał: „Przede wszystkim więc napominam, aby zanosić błagania, modlitwy, prośby, dziękczynienia za wszystkich ludzi”  (1 Tm 2,1).

„Czyż nie jest napisane: Dom mój będzie przez wszystkie narody nazywany domem modlitwy? A wy uczyniliście zeń jaskinię zbójców” (Mk 11,17).

To, czy cokolwiek zrobimy, osiągniemy dla Bożego Królestwa czy też nie, zależy od tego czy  oddamy nasze życie na ofiarę, czy poświęcimy siebie i nasze plany (również te dotyczące misji), czy oddamy się modlitwie, która sprowadza ogień. A ogień który spadnie w odpowiedzi na nią, będzie ogniem, który prawdziwie przemienia!

Thetus Tenney

One comment on “Ogień, który przemienia

  1. paputka
    17/02/2012

    Tak, to wszystko prawda. Doświadczam tego. Widzę, jak Bóg działa, i się cieszę obserwując Fachowca przy pracy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 16/02/2012 by in Biblijne zasady wiary.
%d blogerów lubi to: