Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Obecnoć Boga

Prawda o Królestwie Bożym była naczelnym tematem nauczania Jezusa. 

„…ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym. A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca: Słyszeliście o niej ode Mnie – mówił – Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym. Zapytywali Go zebrani: Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela? Odpowiedział im: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi” (Dz 1,1-8).

Pragnienie proroków i królów

W kontekście duchowym często pragniemy i wyczekujemy tego, co ma wydarzyć się w przyszłości lub co dzieje się gdzie indziej. W ten sposób nie dostrzegamy i nie doceniamy rzeczywistości która nas otacza w tym momencie. Prorocy widzieli i pragnęli nadejścia czasów, które sami zapowiadali. Ich proroctwa formowały w nich samych pragnienia doświadczenia przyszłości. Widzieli czasy, w których Bóg będzie nie tylko wśród swojego ludu, ale przyoblecze się w niego jak ręka w rękawiczkę. Widzieli czasy gdy Bóg będzie w pełni Bogiem w ludzkich sercach. Ciekawy opis takiego zdarzenia miał miejsce w życiu Gedeona. W Księdze Sędziów 6,34 czytamy, że Duch Pański „ubrał” się w Gedeona. „Ale Duch Pański przyoblókł Gedeona, który zatrąbiwszy w trąbę zwołał domu Abiezerowego do siebie.” (BG)

Czasy, za którymi tęsknili prorocy mają miejsce teraz, za naszego życia. Rozpoczęły się one w 1 rozdziale Dziejów Apostolskich. Czterdzieści ostatnich dni Jezusa poświęcone były mówieniu o tym co najważniejsze, o Królestwie Bożym. Często uważamy, że Królestwo Boże to pałac i tron w okolicach Oriona, a Jezus mówił o Królestwie przede wszystkim w kontekście przyjścia Ducha Świętego. Uczniowie pytali Go o odbudowanie królestwa Izraela, a Jezus znowu kierował ich uwagę na chrzest w Duchu i ogniu. „…ale wy weźmiecie moc Ducha”. Królestwo Boże to obecność samego Boga. Jan Chrzciciel wiedział o chrzcie ognia który przeprowadzi Mesjasz i pragnął tego dla siebie od Jezusa (Mt 3,11.14).

Zmiana, która dokonała się na tym świecie w dniu Zielonych Świąt była dramatyczna. Ludzie bez mocy stali się pełnymi mocy, a tchórze bohaterami. Świat został przewrócony do góry nogami. Królestwo Boga przyszło z mocą. Jezus nie umarł po to byśmy mogli budować wspaniałe kościoły. Jego śmierć nie była jedynie wydarzeniem teologicznym. Nie był to jedynie akt usunięcia grzechu, ale potężny krzyk miłości odbudowujący relację Boga z człowiekiem, w którym przyoblókł się On w ludzkość i stał się z nią jedno co może być także naszym udziałem poprzez chrzest w Duchu Świętym. Obecność Boga pochłania człowieka jak ogień, który wszystko wypala pozostawiając jedynie to co istotne, esencję, powód dla którego bije nasze serce, sedno dla którego zostaliśmy stworzeni i przeznaczeni. Prorocy i królowie tęsknili za tym, co jest dostępne teraz dla nas.

Chrzest w Duchu – punkt zwrotny

Chrzest w Duchu dostępny jest dla każdej głodnej i spragnionej duszy. Tysiące osób, które pozwoliły Bogu na wypełnienie siebie Nim stanowią potężną armię Królestwa Bożego. Świat pragnie ujrzenia że Bóg jest dobry, ma już dosyć teorii prawdy, potrzebuje jej manifestacji.

Bóg mówi o chrzcie w Duchu, bo stanowi on bramę do tego co najważniejsze dla wierzącego, a mianowicie życia w pełni mocy i tożsamości w Nim. Obecność Boga jest źródłem tego co prawdziwie wartościowe. Ogień Ducha usunie z twojego życia wszystko z wyjątkiem jednej rzeczy, a mianowicie intymnego kontaktu z Bogiem, gdyż do niego właśnie zostałeś stworzony i przeznaczony przed wiekami. Możesz nauczyć się działać i osiągać rezultaty, ale tylko intymny związek z Bogiem jest tym co prowadzi do wieczności,

Panie! Pozwól mi być tam, gdzie Ty jesteś, bez względu czy coś będę robił czy nie. Twoja obecność mi wystarcza. Chcę dzisiaj „ubrać” się tylko w Ciebie. Zstąp Duchu Święty.

Bill Johnson

Bill Johnson jest pastorem prężnego kościoła „Bethel” w Kalifornii. Uznawany jest za jednego z najlepszych nauczycieli Biblii na świecie. W języku polskim dostępne są jego trzy książki: “Kiedy niebo nawiedza ziemię”, “Królewski styl”, “Więcej nieba”.

 

Podobne artykuły:

https://jadlodalnia.wordpress.com/2011/08/16/odzyskane-dziedzictwo/

https://jadlodalnia.wordpress.com/2011/09/11/poznawanie-woli-bozej/

https://jadlodalnia.wordpress.com/2011/10/08/smak-tajemnicy/

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 21/02/2012 by in Najważniejsze teksty.
%d blogerów lubi to: