Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Misja dla każdego

Steven Grabiner – Prezydent OCI

Organizacja OCI (Outpost Centers International) skupia fundacje i stowarzyszenia prowadzone przez adwentystów, którzy stawiają sobie za cel głoszenie ewangelii w oparciu o swoje powołanie, talenty i wizje przy jednoczesnym prowadzeniu działalności gospodarczej zapewniającej finanse dla swojej działalności.

Zakres działalność instytucji rozciąga się od farm, poprzez restauracje, piekarnie, drukarnie, szkoły, domy dziecka, ośrodki dla uchodźców, po sanatoria i olbrzymie stacje telewizyjne włącznie. Przy tej okazji pojawiają się takie nazwiska jak David Gates (pilot i założyciel stacji telewizyjnych w Ameryce Południowej), Frank Fournier, James Rafferty, Charles Cleveland (twórca wystawy Expo Zdrowie, która funkcjonuje już w ponad 40 językach).

Co roku na wiosnę w różnych miejscach globu odbywa się tygodniowa konferencja, gdzie liderzy i pracownicy kilkudziesięciu instytucji z kilkunastu krajów dzielą się swoimi doświadczeniami, pomysłami i problemami. Dwie instytucje z Polski należą do OCI: Fundacja „Źródła Życia” z Mszczonowa i Instytut Języków Obcych „School by the Sea” z Kołobrzegu.

OCI jest siostrzaną instytucją ASI. OCI skupia przede wszystkim osoby z wizją misyjną. ASI skupia biznesmanów, którzy pomagają te wizje realizować od strony finansowej.

Instytucje OCI nieustannie potrzebują pracowników, od niewykwalifikowanych nastoletnich wolontariuszy po wykształconych nauczycieli i lekarzy. Wakaty znajdują się na stronie organizacji: www.outpostcenters.org

Praca na misji to wspaniała sposobność dla młodych ludzi, aby dowiedzieć się czegoś o sobie i ustalić co w życiu tak naprawdę jest ważne.

Wszystkie instytucje OCI kładą duży nacisk na kwestie związane ze zdrowiem wierząc, że jest to obszar życia, którego znajomość ma duże znaczenie dla głoszenia dobrej nowiny wśród ludzi nie zainteresowanych Bogiem. Chociaż środowisko OCI jest bardzo konserwatywne w przestrzeganiu zasad biblijnych to jednocześnie jest ono tolerancyjne, ciepłe i poświęcone w pracy na rzecz drugiego człowieka.

OCI wydaje magazyn „OCI Reports”, który jest dostępny również na stronie organizacji.

Każda z instytucji, tych mniejszych lub tych spektakularnie dużych, powstała w wyniku marzeń i wizji jednej osoby lub grupy przyjaciół, którzy początkowo we własnym poświęceniu, a potem przy wsparciu zbudowały miejsca, które teraz służą tysiącom nowych pracowników i klientów. Polska potrzebuje takich miejsc. Ty możesz powołać kolejne.

Maciej Strzyżewski

 

Artykuły podobne:

W cieniu baobabow

 

Migawki z działalności OCI: 

Wegetariańska restauracja „Country Life” w Pradze

Sanatorium Fredheim w Norwegii

Sanatorium Herghelia w Rumunii

Sanatorium Herghelia w Rumunii

Fountainview Academy w Kanadzie


Charles Cleveland

Małżeństwo misjonarzy z RPA

Małżeństwo misjonarzy z Kongo

Dawid Gates i autor

Zawsze smacznie i zdrowo

Po pracy

Wieczerza Pańska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 13/06/2012 by in Inspirujące inicjatywy.
%d blogerów lubi to: