Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Ewangelia w dużym mieście

Nie lubię dużych miast, ale gdy pojawia się tam Boża obecność, to zmieniam zdanie.

przy Hiltonieprzy Hiltonie 2Sobotnie popołudnie w Gdańsku było niesamowite. Miasto sprawiało wrażenie stolicy Europy. Trwał Jarmark Dominikański. Po drugiej stronie Motławy, w Filharmonii Bałtyckiej, śpiewała Urszula Dudziak i Bobby McFerrin. Po rzece pływały ekskluzywne łodzie, a po ulicach jeździły naprawdę drogie samochody.

Ale nie to było najfajniesze. Po środku tego wszystkiego, obok hotelu Hilton, stały nasze stoliki, przy których znowu modliliśmy się za ludźmi i to było właśnie najbardziej niesamowite tego popołudnia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERALudzie po raz kolejny ludzie opowiadali nam o swoich problemach, a my słuchaliśmy ich z troską i modliliśmy się za nimi. Bóg ich dotykał i uzdrawiał. To był naprawdę piękny widok. Kolejne dwie osoby oddały swoje życie Jezusowi. Gdy Paweł modlił się za kolanami i kręgosłupem pewnego starszego pana ludzie przystawali i pytali mnie co on robi. Opowiadałem o Bożym sercu dla człowieka i o tym, kim jest Jezus Chrystus. W ten sposób sam miałem kilka rozmów i modlitw.

Wieczorem poznaliśmy reżysera seriali telewizyjnych oraz jego żonę, która stoi na czele dużej międzynarodowej stacji telewizyjnej. Oboje są chrześcijanami. Reżyser modlił się na ulicy razem z nami.

CyganiePóźnym wieczorem przyjechała do nas dziewczyna z Krakowa, która pracuje m.in. wśród Cyganów. Opowiadała nam o tym, jak przyprowadziła do Chrystusa dyrektorkę swojej szkoły, a potem we dwie przyprowadziły do Chrystusa wioskę cygańską.

– Czy całą? – zapytaliśmy zaskoczeni.
– Nie. Jeszcze jedna osoba się opiera – odpowiedziała z przejęciem.

Łącznie nawróciło się jakieś 200 osób. Namawiam ją, aby spisała swoje doświadczenia dla czytelników Jadłodajni. Szanse są duże.

Dzień był bardzo udany. Za dwa tygodnie wybieramy się ponownie.

Maciej Strzyżewski

2013

6 comments on “Ewangelia w dużym mieście

 1. Kris
  24/08/2013

  To jest to! Praktykujecie to, w co wierzycie Bogu. Modlę się, abyście wzięli odpowiedzialność, założyli i poprowadzili lokalny kościół, który robi to, w co wierzy, a nie wierzy w to co robi.

 2. Wiesiek
  21/08/2013

  Niech Wam Pan błogosławi:)

 3. radek
  19/08/2013

  piękne!

 4. Bogna
  19/08/2013

  Chwała Bogu! Będę się modliła o obfite błogosławieństwo dla tej ewangelizacji 🙂

 5. Emil
  18/08/2013

  Chwała Panu Jezusowi. 🙂

 6. Zaneta
  18/08/2013

  Chwała Panu! To takie budujące! Następnym razem ide z Wami! 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 18/08/2013 by in Inspirujące inicjatywy.
%d blogerów lubi to: