Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Burzenie niczego nie zbuduje

People going to workJaka myśl Ci przyświeca, gdy idziesz do innych z ewangelią? Sprawdź swoje motywacje, bo mogą okazać się niewłaściwymi.

Nie pozyskasz ludzi, głosząc przeciwko ich kościołowi lub pastorowi. Jeśli zaczniesz krytykować inne kościoły, odkryjesz, że delikatnych Duch Chrystusowy gdzieś się zapodział, a jego miejsce zajął szorstki duch osądzania.

Nie można winić kościołów za podziały. Ludzie poszukiwali światła i stworzyli sobie organizacje wyznaniowe, bo nie wiedzieli, że można zrobić coś lepszego.

Kiedy w człowieku wyczerpuje się Boża miłość, wówczas zaczyna się głosić na temat ubioru i pokarmów oraz rozpowszechnia się ludzkie doktryny i krytykuje inne kościoły.

Wszyscy ludzie z innych kościołów to nasi bracia. Dlatego dążmy do pokoju, a nie do zamieszania. Gdy tylko zaczniemy myśleć, że znamy całą prawdę, albo posiadamy jej więcej niż inni, wówczas na pewno upadniemy.

Wiliam J. Seymour

2013

2 comments on “Burzenie niczego nie zbuduje

 1. Kris
  20/09/2013

  Sama esencja Bożego Królestwa. Najbardziej podoba mi się to:
  „Nie można winić kościołów za podziały. Ludzie poszukiwali światła i stworzyli sobie organizacje wyznaniowe, bo nie wiedzieli, że można zrobić coś lepszego.”
  Osobiście zauważam, że poziom świadomości w tej kwestii rośnie we wszystkich organizacjach wyznaniowych. Jest tendencja do pojednania i akceptacji jak nigdy wcześniej. Skamieniałe doktryną serca nazwą to ekumenią i zwiedzeniem, a ja modliłem si i prorokowałem niedawno do katolika mówiącego językami i jakoś jego „demon” na mnie nie przeszedł. Przez 20 lat uczono mnie ksenofobii wyznaniowej, ale jakimś cudem Pan wyrwał mnie z tego. Dzisiaj kocham ludzi.

 2. Joanna
  16/09/2013

  Smutne jest to , kiedy wykupieni przez Jezusa z niewoli grzechu stają naprzeciw siebie i zaczynają ze sobą walczyć . Jezus zawsze walczy o nas. A my mamy toczyć bój nie z ciałem i krwią…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 15/09/2013 by in Tak warto żyć.
%d blogerów lubi to: