Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Skromny miliarder

DSC_0103W Trójmiejskim Centrum Chrześcijańskim w Gdańsku odbyła się konferencja poświęcona etyce w biznesie. Miejsce, mówcy i słuchacze byli wyjątkowi.

Pierwszym mówcą był Andrzej Burzyński, mówca, praktyk i autor kilku książek poświęconych prowadzenia własnej firmy. Andrzej poprowadził wykład pt.: „Żyj ze swojej pasji czyli jak z jednej pensji utrzymać rodzinę i państwo”. Sednem jego wykładu było znalezienie odpowiedzi na trzy pytania:

1. Jaka jest twoja pasja?
2. Czy rozwijasz swoją pasję?
3. Czy potrafisz swoją pasją zarabiać na życie?

DSC_0062

Andrzej jest mówcą chrześcijańskim. Jego porady, przykłady i motywacje oparte są na etyce biblijnej czyli służeniu innym, szacunku do człowieka i ciężkiej pracy. Definicją wynagrodzenia w zdrowym biznesie, jaką podał, brzmi: „Zysk to nagroda od społeczeństwa za solidną służbę”.

sesja zapoznawcza

sesja zapoznawcza

DSC_0059Gdyby Andrzej nie był nauczycielem, to z pewnością prowadziłby kabaret. Dwie godziny jego wykładu upłynęły błyskawicznie, pozostawiając uśmiech i inspirację. Częścią jego wystąpienia była sesja zapoznawcza, podczas której można było wymienić się doświadczeniami, kontaktami i wizytówkami.

 

DSC_0108Drugim mówcą był Krzysztof Jędrzejewski, który według magazynu Forbes znajduje się na 13 miejscu najbogatszych Polaków. Jeszcze dziesięć lat temu człowiek ten był właścicielem upadającej firmy ogrodniczej. Dzisiaj jest właścicielem grupy, która skupia blisko 50 firm i zatrudniają 6000 pracowników. Drogę do sukcesu przetarł brat Krzysztofa, który grając na giełdzie dorobił się kilkudziesięciomilionowego majątku. Sytuacja poprawiła się jeszcze bardziej, kiedy w zamian za długi w wysokości 12 mln złotych, przejął on śląską firmę Kopex. Ta właśnie firma wkrótce zwiększyła jego majątek do 500 milionów złotych. Po śmierci brata, Krzysztof Andrzejewski przejął zarządzanie firmą. Kopex należy obecnie do najważniejszych na świecie producentów maszyn i urządzeń górniczych. Jednym z najbardziej spektakularnych przedsięwzięć firmy było wykonanie chodników i dwóch olbrzymich podziemnych komór, w których zainstalowano aparaturę badawczą, w tym m.in. elementy słynnego Wielkiego Zderzacza Hadronów w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN) koło Genewy.

– Jak mam się zwracać: Proszę Pana czy Bracie? – pytam gościa podczas rozmowy w czasie przerwy.
– Mów mi Krzysztof – odpowiada miliarder.

Krzysztof Andrzejewski jest szczupłym, pogodnym i skromnym człowiekiem. Jego pierwszym wystąpieniem było świadectwo wiary w Boga. Uczestnicy spotkania (tylko 80 zaproszeń), w większości właściciele małych firm, byli zaskoczeni otwartością i skromnością miliardera. Na zakończenie wiele z ich pytań było poświęconych podejściu gościa do Boga, Biblii, modlitwy i stosowania zasad moralnych w codziennym życiu.

autor dziękuje Krzysztofowi Andrzejewskiemu

autor dziękuje biznesmenowi  za wydane świadectwo

Pozycja biznesmena nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu firmie. Zajmują się tym zarządy, prezesi, dyrektorzy. On sam natomiast coraz bardziej angażuje się w działalność społeczną. Hojnie wspiera fundacje, stowarzyszenia i kościoły. Krzysztof stoi m.in. na czele komitetu organizacyjnego Festiwalu Nadzieja, który odbędzie się 14-15 czerwca 2014 roku w Warszawie. Będzie to jedna z największych akcji ewangelizacyjnych w historii Polski. Spodziewanych jest około 40 tysięcy uczestników.

Maciej Strzyżewski

Więcej na stronie: 100 najbogatszych Polakow forbes.pl

pasek 2014

Reklama

2 comments on “Skromny miliarder

  1. marta
    13/01/2014

    fajnie, że takie rzeczy się dzieją i to nawet u Nas w PL 🙂

  2. Kris
    12/01/2014

    Piękne!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 12/01/2014 by in Konferencje.
%d blogerów lubi to: