Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Tydzień Jezusa – dzień czwarty – wtorek

11Dzisiaj odwiedziliśmy Misyjny Obóz Wędrowny, który rozbił się na terenie szkoły podstawowej w biednej dzielnicy Gdańska. To, co tam zobaczyliśmy i co usłyszeliśmy sprawiło, że serca mocno zabiły nam z radości.

Misyjny Obóz Wędrowny to zbieranina młodych ludzi z całej Polski, którzy na własny koszt przyjeżdżają w jedno miejsce, aby potem wspólnie wyruszyć do wiosek, miasteczek i miast, aby z odwagą i zaangażowaniem opowiadać i usługiwać mieszkańcom. Dzieją się tam rzeczy konkretne. Tak się dzieje już od 20 lat. Na czele obozu stoi pastor Jerzy Przeradowski z Kutna.

Przez wiele godzin na pobliskich ulicach młodzież zapraszała ludzi na popołudniowe spotkanie. Potem dziewczyny malowały dzieciom twarze. Dzieci dostały balony, więc im się nie nudziło. Potem w trakcie wielbienia dzieci tańczyły z flagami. Robiły to instynktownie i z wielką radością.

Jerzy Przeradowski, jak mało kto, rozumie mentalność i potrzeby emocjonalne Polaków. Umie do nich przemawiać. W jego głosie nie ma uniesienia czy egzaltacji. Mówi spokojnie, ciepło, z troską i autentyczną miłością do ludzi, którzy chętnie przychodzą do niego. Mówienie o miłości Boga i zbawieniu jest dla niego tak naturalne, że wszyscy przyjmują jego słowa jako dobrą nowinę.

Na pytanie o dolegliwości zdrowotne, aż 20 osób spośród 200 wyszło do przodu, aby się za nich modlono. Modliła się młodzież, która również robiła to w spokoju i z dużą troską. Na koniec młodzi ludzie wystawili poruszającą scenkę o odkupieniu człowieka przez Boga. Było to szalenie syte duchowo popołudnie.

Maciej Strzyżewski

1 2 3 3a 4 4a 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 19 20 21 22 23 24 25

pasek 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 01/07/2014 by in Konferencje.
%d blogerów lubi to: