Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Power Camp 2014 – trzecia relacja

Kolejny dzień w miejscu, gdzie Bóg przemawia do swoich dzieci i przekształca ich na swój obraz i podobieństwo.

PC 2014 (19)

Po porannym uwielbieniu i nauczaniu zjawiają się drodzy goście – Paweł i Marta Bukałowie, pastorzy Kościoła Ulicznego w Warszawie oraz Joanna Kwiecień, która wraz z mężem Michałem są odpowiedzialni za namiot uzdrowienia przy KU. Prosimy ich, aby opowiedzieli nam kilka doświadczeń ze swojej pracy misyjnej. W ciągu godziny słyszymy wiele mądrych słów ze strony praktyków ewangelii. Dowiadujemy się o trudach i radościach pracy na pełen etat wśród ludzi na ulicy. Jesteśmy zachęceni, aby też zaangażować się w służbę uliczną.

DSC_0036 DSC_0026

Siedzę na huśtawce w ogrodzie, gdy dochodzi mnie odgłos płaczu. Widzę dwie osoby w budynku, które modlą się za pewną dziewczyną. To ona płacze, a jej ciało drży. Dzieje się to w czasie przerwy. Ludzie rozmawiają ze sobą i jedzą zupę. Nie gra zespół. Nikt nie wygłasza emocjonalnych apeli, a ta dziewczyna coś silnie przeżywa. Kilka godzin później mówi mi o tym zdarzeniu: – Pan mnie dotknął i uwolnił. Jestem nową osobą. Jestem taka szczęśliwa. Dostałam w końcu to, czego zawsze tak bardzo pragnęłam, a nie umiałam nazwać”. Takich sytuacji jest więcej. Co chwilę ktoś się za kimś modli i ktoś zostaje dotknięty przez Boga.

67

Po południu przyjeżdża zespół Przed Nami z Gdańska. Będą prowadzić uwielbienie. Frekwencja uczestników osiąga szczyt. Obecnych jest ponad sześćdziesiąt osób. Zespół nie wyświetla słów na ścianie, nie rozdaje śpiewników, ani kartek, a pomimo tego uwielbienie się toczy i wszyscy śpiewają. Ich muzyka jest tłem dla osobistej modlitwy i spotkania z Bogiem. Muzyka porywa. Trudno jest siedzieć w takiej atmosferze. W pewnym momencie krzesła są odstawiane na bok.

Przypominają mi się słowa pewnego pastora, który powiedział że młodzież z jego kościoła nie chodzi na dyskoteki, ani na świeckie zabawy. Nie muszą, bo wytańczyli się w kościele, w Bożej obecności. Rozumiem to, co powiedział. Stopień spełnienia w Bogu jest tak duży, że nic innego nie jest w stanie tego zastąpić. Taki jest Bóg.

DSC_0101

Dzisiaj dochodzi do kilku pojednań ludzi, którzy od kilku lat nie mogli na siebie patrzeć. Pan daje im dobre myśli o sobie nawzajem. Cieszą się ze spotkania i przepraszają się. Pięknie jest na to patrzeć. Świat staje się lepszym miejscem, kiedy Bóg jest obecny.

Wygląda na to, że najważniejszym punktem dnia jest wieczorne spotkanie z Magdą z Krakowa. Magda ma tylko 24 lata i od pięciu lat wykonuję bardzo trudny i odpowiedzialny rodzaj pracy. Głosi ewangelię w środowisku cygańskim. Kilka lat temu otrzymała od Boga przekonanie, aby pracować z Romami. Wie o nich wszystko. Nie tylko głosi im Chrystusa, ale także troszczy się o warunki w jakich mieszkają. Wstawia się za nimi i stara się zapewnić im godne życie. Magda biegle zna język romski. Romowie traktują ją jak swoją. Dopuścili ją do swojego środowiska jak nikogo innego. Dzięki znajomości języka i kultury jest bardzo skuteczna w pracy. Na południu Polski przyprowadziła do Chrystusa całą cygańską wioskę , łącznie ok. 200 osób. Teraz pracuje w kolejnych wioskach i robi pierwszy przekład Biblii na ich język.

DSC_0127 DSC_0123

Misjonarka przez dwie godziny opowiada i pokazuje zdjęcia, a przez kolejną odpowiada na pytania od słuchaczy. Jej opowieści są tak egzotyczne, jak gdyby pochodziły z innego kraju i aż trudno uwierzyć, że to wszystko dzieje się w Polsce. Po spotkaniu odbywa się spontaniczna zbiórka pieniędzy na misję Magdy. Dziewczyna ma w oczach łzy i jest szczęśliwa, że dzięki zebranym pieniądzom będzie mogła zakupić dwie toalety dla swoich ukochanych Romów.

Maciej Strzyżewski

DSCN7887

DSCN6312

pasek 2014

2 comments on “Power Camp 2014 – trzecia relacja

 1. beo
  13/08/2014

  Serdeczne dzieki za te relacje. Slowo „gratuluje” nie pasuje tutaj chyba, ale ciesze sie, ze znalezliscie jakis „sposob na otwartosc”, jesli tak to moge okreslic i podziwiam wasze zdolnosci organizatorskie. Jestescie obficie obdarowani i dzielicie sie tymi darami. Zycze wszystkim, ktorzy to czytaja, trwania w Panu (w mysl ew. Jana rozdz. 15…).

  • Halina JF
   01/08/2015

   Wspaniale swiadectwo Bozej milosci i troski o tych, za ktorych oddal swoje zycie Pan Jezus Chrystus, a o ktorych zapominaja ci, ktorzy w swoich kazaniach maja tak wiele do powiedzeniana temat milosci blizniego…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 13/08/2014 by in Konferencje.
%d blogerów lubi to: