Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Weekend z Jezusem – dzień pierwszy

Trójmiejski „Tydzień Jezusa”, który odbył się w lipcu, pozostawił po sobie tęsknotę za tym, aby oglądać więcej Boga działającego wśród mieszkańców Gdańska. Osoby z Kościoła Droga Pana, które usługiwały miesiąc temu postanowiły ponownie wyjść do parku im. Ronalda Reagana na Przymorzu, aby tym razem zorganizować „Weekend z Jezusem”. Ekipa Jadłodajni jest tam też obecna.

park-regana

Kiedy dwa tygodnie temu wyszliśmy na promenadę w Gdańsku Brzeźnie, aby spotkać się z ludźmi, trudno było nawiązać z nimi kontakt. Być może spieszyli się z plaży na obiad. Może byli zbyt rozbawieni, aby rozmawiać o poważnych sprawach. Tym razem jest inaczej. Wiele osób chętnie podchodzi, rozmawia i są otwarci. To sprawiło, że spędziliśmy w parku pierwsze wspaniałe popołudnie.

DSC_0013

Na parkowej łące rozstawiony jest duży namiot, wokół którego odbywają się aktywności Weekendu z Jezusem. Ponownie gra zespół Przed Nami, grupa dramatyczna wystawia scenki, kilka osób opowiada o tym jak Bóg wyrwał ich ze starego, złego życia, wygłaszane są apele, które zachęcają słuchaczy do oddania życia Bogu. Dziewczyny malują dzieciom twarze. Inne osoby machają flagami. Wszyscy robią to, co lubią i w czym się czują dobrze.

DSC_0051

DSC_0041

DSC_0151

DSC_0033

DSC_0035

DSC_0098

DSC_0117

DSC_0136

Spacerowicze siadają, stoją lub leżą. Wiele osób podchodzi, aby porozmawiać. Opowiadają o swoich problemach. Są bardzo otwarci. Modlimy się z nimi i opowiadamy o ofercie Jezusa dla ich życia. To są najbardziej niesamowite chwile tego popołudnia. Wiele osób ma problemy, z którymi sobie nie radzą i nie wiedzą komu o nich opowiedzieć. Opowiadają nam. Czujemy się wyróżnieni. Słuchamy ich z szacunkiem i dajemy im pocieszenie, które płynie ze Słowa Bożego. Naszym celem jest niesienie nadziei. Nie oceniamy. Nie osądzamy. Zamiast tego przytulamy. Przypomina mi się fragment z Biblii: „Jezus ujrzał wielki tłum i zdjęła Go litość nad nimi. Byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać” (Mk 6,34). Dokładnie tak się dzieje w tych dniach w Parku im. Reagana. Jutro i pojutrze ciąg dalszy. Wiem, że będzie coraz lepiej.

Maciej Strzyżewski

DSC_0176

DSC_0182

DSC_0166

DSC_0160

DSC_0159

DSC_0039

pasek 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 23/08/2014 by in Konferencje.
%d blogerów lubi to: