Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Kościół Uliczny w Gdańsku

ku-konf20 września 2014, po roku przygotowań, w Gdańsku rusza Kościół Uliczny! Dzień rozpocznie się konferencją, podczas której będzie przemawiał Paweł Bukała i Agata Strzyżewska. Potem nastąpi wyjście na ulicę. Warto być świadkiem tego wyjątkowego wydarzenia.

Kościół Uliczny nie jest nową denominacją. To styl pracy ewangelizacyjnej, który cieszy się coraz większą popularnością wśród ewangelicznych chrześcijan. W Kościół Uliczny zaangażowane są osoby z różnych kościołów protestanckich, a także z przebudzonych grup katolickich. Celem pracy na ulicy jest wyjście z przesłaniem miłości do ludzi, którzy są przygnębieni, przytłoczeni, obciążeni, chorzy i biedni, ale także do tych, którzy na co dzień żyją z Bogiem i wraz z nimi, tam, na ulicy, celebrować Dawcę życia i zdrowia.

Kościół Uliczny nie skupia się na budowaniu denominacji, ale na ustanawianiu Królestwa Bożego – miejsca, gdzie Bóg jest żywo obecny. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że praca misjonarzy ulicznych dla wielu przechodniów jest jak fontanna z orzeźwiającą wodą w upalny dzień. Wielu z nich jest błogosławionych pokojem, są pocieszani i otrzymują zachętę płynącą z serca samego Boga.

Kościół Uliczny to uwielbienie, głoszenie słowa, wydawanie świadectw, karmienie bezdomnych, to muzyka, teatr, film oraz liczne talenty połączone w służbie dla Boga i drugiego człowieka.

Jeżeli jesteś zainteresowany przyłączeniem się do służby ulicznej, to przyjedź na konferencję. Tam będziemy omawiali szczegóły pracy i współpracy.

Jeżeli nie możesz przyjechać, a chciałbyś pomagać, to zachęcamy Ciebie do składania darów na potrzeby Kościoła Ulicznego. Potrzeby są duże. Musimy zakupić dwa namioty, termosy, sprzęt nagłaśniający, agregat prądotwórczy. Pomyśl o stałym zobowiązaniu finansowym, trwającym np. pół roku lub rok. Im więcej stałych darczyńców, tym łatwiejsza będzie nasza służba. Dary prosimy przekazywać na konto:

Fundacja Wszystko Jest Możliwe, ul. Damroki 40/5, 80-177 Gdańsk

PLN 56 1140 2004 0000 3302 7479 4194, z dopiskiem: „na Kościół Uliczny”

Osobą odpowiedzialną za Kościół Uliczny w Gdańsku jest Agata Strzyżewska. Do niej można kierować zapytania i sugestie. Tel.: 509 554 799. E-mail: agatastrzyzewska@tlen.pl.

Do zobaczenia 20 września o godzinie 11 przy ulicy Elizy Orzeszkowej 2 w Gdańsku!

Maciej Strzyżewski

Odwiedź: www.kosciolulicznygdansk.org

dsc_01041

pasek 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 10/09/2014 by in Tematy różne.
%d blogerów lubi to: