Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Bóg, ten sam od zawsze

open-gate.John-10.1-10.Caitlin-TrussellHistoria przejścia od tradycyjnego chrześcijaństwa do chrześcijaństwa biblijnego.

Wiele razy czytałem w Biblii opisy tego, jak Jezus nauczał, uzdrawiał ludzi, czynił cuda. Jaki inny był to świat od tego, w którym ja żyłem. Gdy czytałem Dzieje Apostolskie, nie mogłem zrozumieć w jaki sposób ludzie w tamtym okresie mogli robić rzeczy takie, jak Jezus: głosili Królestwo Boże, uzdrawiali chorych, wypędzali demony i wskrzeszali zmarłych. Wokół nich działo się wiele rzeczy ponadnaturalnych, oceniając z naszej ludzkiej, ziemskiej perspektywy. Dla mnie były to rzeczy nieosiągalne. Czułem się zbyt niegodny i grzeszny, aby Bóg mógł mnie wyposażyć w takie dary Ducha.

Dziś jest inaczej. Odkąd ja i moi przyjaciele postanowiliśmy otworzyć się na głos Ducha Świętego, On wprowadza nas w inny świat, w inny wymiar swojej rzeczywistości. Pokazuje nam na jakich zasadach działa Królestwo Boże. Te zasady oparte są bezwarunkowej Bożej miłości. Zatapiamy się w nim i rozkoszujemy. Słuchamy także głosu Ducha Świętego. On daje nam namaszczenie do podejmowania wyzwań, które do tej pory nie mieściły się w naszej wyobraźni.

Kiedy odpowiadamy na Boże wezwanie i podejmujemy się Jego dzieł, które często są wbrew logice, wtedy Bóg pokazuje nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Bóg działa dzisiaj tak samo, jak dawniej, a świat którego do tej pory nie widzieliśmy i nie rozumieliśmy, teraz oglądamy i doświadczamy na co dzień.

Oto krótkie świadectwo Bożej mocy, w jakim mieliśmy przywilej uczestniczyć w minionym tygodniu. Bóg jest żywy, prawdziwy i dobry. On jest pełen łaski i bezgranicznej miłości. Jemu oddaję chwałę, bo On jest Królem Królów i Panem Panów. Bez Niego nic nie znaczymy, a z Nim możemy wszystko. Alleluja!

Leszek Warachowski

pasek 2014

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 07/12/2014 by in Doświadczanie Boga.
%d blogerów lubi to: