Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

BRENT GROSVENOR – OSOBOWOŚĆ TYGODNIA JEZUSA

Brent G 2Brent Grosvenor wychował się w rezerwacie indian Nez Pierce na północy Idaho. Jego ojciec i matka oboje śpiewali i grali na instrumentach. Po latach nauki muzyki Brent trafił do amatorskiego teatru, gdzie znalazł się pod opieką aktora z Broadwayu, Freda Scheibe’a. Później zagrał w wielu znanych przedstawieniach. Obecnie Brent Grosvenor jest znany najbardziej jako kompozytor i reżyser. Jest autorem pięciu musicali, które były wystawiane w niemal wszystkich stanach USA oraz 16 innych krajach. Obecnie z żoną Tami i dwoma córkami, Arią i Victorią, mieszkają w Conneticut. Reżyser jest także pastorem w Kościele Zielonoświątkowym.

Pierwszy musical Brenta Grosvenora z roku 1997, My Rags to His Riches, był wystawiany ponad 300 razy m.in. w jednym największych teatrów Nowego Yorku, The Lamb’s. Drugi musical, który był poświęcony pamięci Billy Sundaya, był wystawiany 230 razy i obejrzało go ponad 100.000 widzów. Wtedy powstał musical nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia pt.: The Richest Man in the Valley. W 2008 Grosvenor wypuścił kolejny musical pt.: The Passion of the King, poświęcony życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Jest to spektakl licencjonowany, wystawiany w każdą Wielkanoc w wielu kościołach w USA. W styczniu 2010 Grosvenor zaprezentował zaskakujący spektakl pt.: Lost in Vegas. Tę miłosno-detektywistyczną historię obejrzało na premierze 4,000 krzyczących fanów, a miesiąc później na to samo przedstawienie przyszło 3,000 widzów. Od tamtego czasu zespół aktorski liczy 35 osób i posiada własny sprzęt oraz inscenizację wartą pół milion dolarów, która jest zabierana na zagraniczne tournee. Kolejny musical Brenta, Filary Ognia, został wystawiony po raz pierwszy we Włoszech w 2013 roku. Spektakl zabiera widzów w podróż w czasie do roku 60 n.e. Opowiada historię apostoła Pawła i rzymskiej nastolatki o imieniu Julia, której ojciec był strażnikiem Pawła, gdy ten odbywał areszt domowy. W przedstawieniu użyto wielu efektów specjalnych. Obecnie Brent pracuje nad kolejnym przedstawieniem, które jest pobudzającym intelekt thrillerem. Jak mówią zapowiedzi łączy on w sobie historię Drakuli, życia C.S. Lewisa i Dietricha Bonhoffera i Indiany Jonesa.

Podczas Tygodnia Jezusa w Warszawie, Gdyni i Gdańsku będziemy mieli przyjemność obejrzeć musical Brenta Grosvenora pt.: Filary Ognia.
PILLARS-info-banner-web2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 24/06/2015 by in Konferencje.
%d blogerów lubi to: