Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Konferencja Exodus 2016

uwiel  6Tegoroczna konferencja EXODUS ściągnęła do Gdańskiej ERGO Areny 2.500 młodych ludzi z całego kraju. Cel konferencji był jeden – znaleźć się jeszcze bliżej Boga i jeszcze bliżej siebie nawzajem. Wydarzenie pod każdym względem było zorganizowane na najwyższym poziomie, zaczynając od mówców, kończąc na oświetleniu sceny.

Gościem szczególnym imprezy był Sam Childers, znany jako kaznodzieja z karabinem. Sam pracuje w Ugandzie i południowym Sudanie, gdzie wyrywa dzieci z rąk grup przestępczych. Do tego celu używa karabinu. W 2011 Hollywood nakręciło o nim film z gwiazdorską obsadą, który stał się przebojem kinowych.

Sam jest w swojej pracy bardzo skuteczny, acz kontrowersyjny. Opowiedział wiele historii, które zapadną w pamięci i pomogą lepiej zrozumieć trudne zjawiska, jakie maja miejsce w różnych częściach naszej planety. Oprócz tego, że jest żołnierzem, jest także znakomitym mówcą i ewangelistą, który przyprowadził do Chrystusa setki ludzi.

Podczas konferencji przemawiało także wielu innych znakomitych mówców m.in. Krzysztof Zaręba – pastor Chrześcijańskiej Społeczności Północ w Warszawie oraz Paweł Godawa – pastor kościoła Woda Życia w Koszalina, pastor Sławek Jagieła, który poprowadził wieczór uzdrowienia.

Każdego dnia wiele godzin było poświęconych wielbieniu Boga. Odbywały się także warsztaty i koncerty. Od strony muzycznej gośćmi szczególnymi byli znakomity zespół uwielbienia, powstały na czas trwania konferencji, zespół Life Worhip z Kościoła Life Church z Wielkiej Brytanii,  Hans Kraenzlin z Nowej Zelandii oraz zespół Lux Torpeda.

Impreza była bardzo dynamiczna. Jednak tym, co najbardziej rzucało się w oczy to rzesze młodych, uśmiechniętych, zakochanych w Bogu ludzi, którzy na każdym kroku pomagali, rozmawiali i modlili się o innych.

Na nabożeństwie kończącym konferencję przybyły osoby z jedenastu różnych kościołów, które w tym dniu zamknęły swoje budynki, a połączyć się w jeden kościół – Kościół Jezusa Chrystusa. Była to wielka manifestacja jedności w duchu.

Maciej Strzyżewski

Sam (1) Sam (4) Sam (5)

uwiel 2 uwiel 3 uwiel 4 uwiel 5 uwiel 7 uwiel 8 uwiel 9 uwiel  6 uwiel 1

uzdr (6) uzdr (7) uzdr (8) uzdr (9) uzdr (10) uzdr (11) uzdr (12) uzdr (13) uzdr (14) uzdr (15) uzdr (16) uzdr (17) uzdr (18) uzdr (19) uzdr (20) uzdr (21) uzdr (22) uzdr (1) uzdr (2) uzdr (3) uzdr (4) uzdr (5)

K1 K2 K3 K4 K5 K6

pasek jadłodajni uniwersalny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 28/02/2016 by in Konferencje.
%d blogerów lubi to: