Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

W zdrowym ciele zdrowy duch 2

DSC_0216Dzikie zwierzęta wiedzą co mają jeść i nie cierpią na choroby cywilizacyjne. Chyba powinniśmy czegoś się od nich nauczyć.

Odbyło się drugie spotkanie Klubu Zdrowia. Znowu nie mówiliśmy czego nie wolno, w związku z czym atmosfera na spotkaniu była znakomita :). Zamiast czegoś zakazywać prezentowaliśmy dobre produkty i smaczne potrawy. Sporo czasu poświęciliśmy olejowi kokosowemu, który jest niezastąpiony w kuchni. Wygląda jak smalec. Można na nim smażyć, smarować chleb, twarz oraz włosy. W każdej formie i temperaturze jest zdrowy, czego nie można powiedzieć o maśle i olejach, które podgrzane zamieniają się w rakotwórczą truciznę. Wspomnieliśmy też o margarynach roślinnych, które nie nadają się do spożycia w żadnej formie. Nazywane są tłuszczami trans i w coraz większej ilości krajów są wycofywane z użycia jako produkt wysoce szkodliwy.

Z rzeczy przyjemnych. Wyciskaliśmy sok ze świeżych pomarańczy, robiliśmy zdrowe, zielone koktajle, robiliśmy kanapki z pastą z jajek oraz z cieciorki i pieczarek. Przebojem popołudnia było ciasto z orzechów, daktyli, wiórek kokosowych i wiśni bez użycia cukru, którego się nie piecze. Ciasto było bardzo drogie, ale za to zdrowe, smaczne i kolorowe tak, jak wszystko inne, które prezentujemy.

Czasami pojawiają się głosy odnośnie tego czy jako chrześcijanie powinniśmy zajmować się takimi sprawami, bo czy nie jest napisane w Biblii, że „jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić” (Mk 16,18). Ten tekst jest prawdziwy, ale nie mówi: „będziecie żywili się truciznami i nic wam nie będzie” Wielu Bożych ludzi jest otyłych i choruje, gdyż nie przestrzegali zasad zdrowia, które dał człowiekowi Bóg. Z pewnością styl życia nie powinien stać się religią, ani młotkiem na innych, ale praktykowanie tego co zdrowe na pewno jest dobre i Bogu miłe.

Spotkanie było bardzo udane. Świadczyły o tym uśmiechy na twarzach, długie rozmowy i pogoda ducha. Następne spotkanie odbędzie się około miesiąc. Wtedy chcemy zaprosić człowieka, który zna się na pieczeniu chleba, prawdziwego chleba. W okresie letnim chcemy natomiast zaprosić kobietę, która nauczy nas zbierać na polu najzdrowsze rośliny na świecie, których nie sprzedają nawet na rynku i są za darmo.

Maciej Strzyżewski

 

DSC_0056 DSC_0100 DSC_0115 DSC_0117 DSC_0141 DSC_0212 DSC_0216 DSC_0252 DSC_0299 DSC_0345 DSC_0360

DSC_0363DSC_0373

pasek jadłodajni uniwersalny

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 28/02/2016 by in Konferencje.
%d blogerów lubi to: