Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Inauguracja Tygodnia Jezusa 2016

Już w najbliższą niedzielę (19 czerwca) o godzinie 17.00 na placu sportowym przy Alei Piłsudskiego (przy Pomniku Ofiar Grudnia 1970) w Gdyni rozpocznie się po raz trzeci festiwal pod nazwą Tydzień Jezusa.

Na scenie staną duchowni z piętnastu trójmiejskich kościołów, aby wspólnie otworzyć festiwal ku czci Jezusa Chrystusa. Będzie to święto radości, pojednania i dobrze pojętej miłości.

04

Tego dnia na dużej scenie wystąpią:

Zespół JoyLive na co dzień wykonuje muzykę uwielbieniową (nie jest to muzyka o Bogu, lecz dla Boga). Swoje utwory muzycy kierują do współczesnego odbiorcy, który szuka Boga. W repertuarze znajdują się zarówno covery zespołów zachodnich (Hillsong, Bethel, Life Church), jak i polskich (TGD, Mate.O), a także utwory autorskie, w których nacisk położony jest na głoszenie ponadczasowej treści Ewangelii w świeży, radosny, przystępny i zrozumiały sposób, zarówno w sferze muzycznej, jak i tekstowej. Zespół ma w swoim dorobku koncerty w kościołach oraz na scenach Opery Bałtyckiej oraz Sali Centrum Stoczni Gdańskiej.

 
30

DSC_5635

 

Gdański zespół Przed Nami to mocne brzmienia rocka i spokojne ballady w stylistyce lat 80. Członkowie zespołu są mocno zaangażowani w duchowe poszukiwania. Ich twórczość jest inspirowana nauczaniem Jezusa Chrystusa. Zespół wiele koncertuje i bierze udział w festiwalach. Na swoim koncie ma cztery albumy. Muzycy wykonują wyłącznie własne kompozycje.

Muzycy: Wojtek Kasprzyk – teksty, gitara elektryczna, akustyczna, harmonijka ustna, Jacek Chojnacki – perkusja, Marcin Szczuraszek – gitara elektryczna, Aron Nogaczewski – bas, Beti Szulc – skrzypce, Krzysztof Szczepanik – wokal

 

 

Sami Twoi to drugi po Arce Noego najbardziej znany zespół dziecięcy śpiewający o Bogu. Pełen skład stanowi ok. 50 osób, dzieci oraz znanych z radia i telewizji muzyków sesyjnych. Wszystkie utwory to kompozycje autorskie. W chwili obecnej zespół realizuje projekt pt.: „Biblia w piosence”. W bardzo radosnych utworach dzieci śpiewają o bohaterach ze Starego Testamentu.

Muzycy: Adam Hrynkiewicz – piano, Jacek Śliwa – gitara, Karol Kozłowski – bas (zespół Kombi), Julia Jankowska – bas, Piotr Jankowski – perkusja (zespół New Life’m), Cezariusz Cieszyński – kierownik i dyrygent

 

pasek jadłodajni uniwersalny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 16/06/2016 by in Kultura.
%d blogerów lubi to: