Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Marsz dla Jezusa w Gdańsku 2017

Heniek, lat 60, na Marsz dla Jezusa przyjechał aż spod Wrocławia. Cieszy się, że może wziąć w nim udział, bo jest wdzięczny Bogu, który wyrwał go z nałogów.

Pochód rusza. Pomimo niepewnej pogody panuje optymistyczna atmosfera. Zespół na platformie śpiewa radosne utwory wielbiące Boga. Marsz zatrzymuje się pod Urzędem Miasta i pod Pomnikiem Stoczniowców, gdzie uczestnicy modlą się, dziękując Bogu za życie w wolnym, dobrze prosperującym kraju. Kobieta ze Szwecji pyta po angielsku czego dotyczy biało-czerwony protest.

– Nie protestujemy. Wyrażamy naszą radość, że Bóg jest dobry i informujemy ludzi, że tylko w Nim jest rozwiązanie problemów – odpowiadają uśmiechnięci uczestnicy.

– Nie maszerujemy, gdyż jesteśmy przeciwko komuś lub czemuś. Przechodzimy tędy, aby błogosławić mieszkańców Gdańska, władze miasta, policję, która nas ochrania, robotników, którzy pracują na budowie – mówi przez megafon konferansjer Marszu.

Przechodnie zatrzymują się i pozdrawiają maszerujących. Wielu z nich filmuje i fotografuje zdarzenie. Młody mężczyzna robi transmisję na żywo dla swojej dziewczyny.

– Ona musi to zobaczyć, bo to jest fantastyczne! – mówi.

Pochód robi się coraz dłuższy, bo w miarę upływu czasu dołączają nowe osoby.

Mieszkańcy obserwują Marsz ze swoich okien i balkonów.

Po dwóch godzinach Marsz dla Jezusa dochodzi do sceny przy Zielonej Bramie. Tam odbywają się koncerty, wypowiadane są modlitwy i wydawane są świadectwa. Na scenie pojawiają się zespoły: Przed Nami, CorTuum i 12 Kamieni. Przed mikrofonem staje góral z Wisły, który w gwarze opowiada o swoim nawróceniu i soczyście apeluje o oddanie swojego życia Bogu. Tak kończy się czwarty Tydzień Jezusa w Trójmieście.

Maciek Strzyżewski

 

DSC_0197

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 01/07/2017 by in 7 Reportaże.
%d blogerów lubi to: