Jadłodajnia

portal ludzi głodnych i spragnionych Boga

Sięganie po niemożliwe

Jeżeli ludzie nie próbują nowych rzeczy, bo wierzą, że się im nie uda, to stanie się im według ich wiary. Istnieją osoby, które wydostały się z takiego „racjonalnego” pragmatyzmu swojego środowiska i dlatego udało im się w życiu coś wybudować. Tacy ludzie byli wykładowcami podczas I Warsztatów Pasji i Wizji w Gdańsku.

DSC_0074Do Trójmiejskiego Centrum Chrześcijańskiego przejechało 120 osób z Polski i zagranicy. Ktoś z Krakowa lub Warszawy, inny z Oslo, z Monachium, z Pragi. Przyjechali, aby wziąć do swojego życia ogień pasji i wizji. Komentarze uczestników świadczyły o tym , że tak się stało. Nic dziwnego, bo wykładowcami byli:

Zbigniew Stefański – Prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego w Słupsku, które z rozmachem działa na rzecz pomocy osobom potrzebującym. Prowadzi wysokiej jakość hostel postrehabilitacyjny, schronisko dla bezdomnych kobiet oraz schronisko dla osób dotkniętych przemocą domową. Jest głównym partnerem miasta do rozwiązywania najtrudniejszych problemów społecznych.

Andrzej Burzyński – Mentor wielu chrześcijańskich przedsiębiorców. Trener wielu misjonarzy. Człowiek, który uczy jak rozpocząć działalność, aby po roku się nie skończyła. Twórca programów szkoleniowych: „Akademia Rozwoju Przedsiębiorcy” i „Od pasji do biznesu”. Autor książek: „Życie pełne pasji” i „Przebacz i uwolnij siebie”.

Bogdan Pszczoła – Założyciel Instytut Rozwoju Mężczyzny. Instytut organizuje cykliczne konferencje, wykłady, warsztaty i wyjazdy dla mężczyzn i ich rodzin, które łączą podążanie za Stwórcą z przygodą odkrywania swojej prawdziwej tożsamości. Bogdan jest rozchwytywanym mówcą, który jest zapraszany przez szkoły, kościoły i festiwale.

Władysław Dwulat – Prezes Fundacji PROEM, która ma swoją siedzibę w malowniczej lokalicji, w Zakościelu. Fundacja zasłynęła na cały kraj z organizacji wysokiej jakości, letnich obozów dla dzieci i młodzieży. Małe kroki na początku lat 90-doprowadziły nie tyłko do powstania pięknego ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego, z którego korzystają kościoły z całego kraju, ale także ze szkoły językowej, później przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum i pięknego kościoła w samym centrum miasta, powstałego w zaadaptowanym kinie.

Jan Andrzejewski – pracownik Open Doors na Polskę, organizacji, która wspiera i monitoruje chrześcijan, którzy doświadczają prześladowań w najbardziej niebezpiecznych krajach świata.

Adam i Ewa Bajerscy – Twórcy cieszącego się dużą oglądalnością programu pt.: „Na Poddaszu”, w którym znane postacie dzielą się swoimi nadprzyrodzonymi przeżyciami wynikającymi z wiary w Boga. Adam Bajerski jest operatorem filmowym, który pracował na planie między innymi takich filmów jak: „Karol. Człowiek, który został papieżem” (2005), „Ojciec Mateusz” (2009-2017), „Serce na dłoni” (2008).

Grzegorz Blaut – od 20 lat wulkan pomysłów i inicjatyw. Jest autorem 5 programów społecznych m.in. SpokoTato i CombatAlert. Grzegorzowi jest łatwiej działać niż nic nie robić. W jego inicjatywach bierze udział setki ludzi – młodszych, starszych, rodzin.

30 marca 2019 odbędą się w Gdańsku II Warsztaty Pasji i Wizji. Czyli nowe historie! Nowe wyzwania! Nowe inspiracje! Zapraszamy!

Agata Strzyżewska

Agata Strzyżewska jest założycielką rocznej Szkoły Pasji i Wizji, która odbywa się online. Warsztaty Pasji i Wizji powstały jako praktyczne szkolenie i uzupełnienie dla uczestników kursu. http://agatastrzyzewska.com

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Informacja

This entry was posted on 10/09/2018 by in Konferencje, Tematy różne.

Nawigacja

%d blogerów lubi to: